Reklama
Reklama

Smog w mieście: "z góry lepiej widać, czym oddychamy"

fot. Krystian
fot. Krystian

Choć ostatnich dniach w Poznaniu nie doszło do przekroczenia dziennych norm pyłu zawieszonego PM10, mieszkańcy informują nas o uciążliwych zapach.

- Z góry niestety widać lepiej, czym dzisiaj oddychamy w Poznaniu - napisał do nas czytelnik Krystian. I przesłał zdjęcia, na których widać miasto z czarną poświatą. W tej samej sprawie odezwał się do nas inny czytelnik, mieszkaniec Świerczewa. - Nieprawdopodobny smród na Świerczewie, świata nie widać! Czy w tym mieście naprawdę nie ma żadnych służb, które by się tym zajęły - dopytuje.

W ostatnich dniach w Poznaniu nie odnotowano przekroczenia dziennych norm pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Ale strażnicy miejscy regularnie sprawdzają, czym w piecach palą mieszkańcy naszego miasta. Wykorzystują do tego m.in. drona. Często mieszkańcy myślą, że czarny dym z komina oznacza palenie niedozwolonych śmieci. - Jednak w większości przypadków w piecach spalany jest opał dozwolony taki jak drewno, koks, czy węgiel. Ten ostatni - wciąż dozwolony, bywa kiepskiej jakości - podczas spalania wytwarza widoczny gęsty i czarny dym, który zgłaszany jest do straży z prośbą o interwencję - wyjaśniali jakiś czas temu strażnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro