Reklama
Reklama

Realizacja pływalni na os. Zwycięstwa wyprzedza harmonogram. Wkrótce rozruch technologiczny

fot. PIM

Wykonawca zakończył już zasadnicze roboty budowlane.

W zeszłym roku oddaliśmy mieszkańcom Poznania pływalnię na os. Piastowskim. Tamta powstała w miejscu starej, którą trzeba było najpierw wyburzyć. Ta na osiedlu Zwycięstwa będzie zupełnie nowym obiektem i niemal identycznym jak ten z Rataj. Z pewnością będzie się również cieszyć dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców okolicznych osiedli, w tym szczególnie dzieci i młodzieży. Pozostaje tylko czekać na zakończenie budowy i zniesienie obostrzeń wprowadzonych przez rząd - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W nowym budynku pływalni zamontowano już m.in. niecki basenowe i sauny, urządzenia do uzdatniania wody basenowej, system wentylacji, zrealizowano przyłącza cieplne, wodne i energetyczne. Ułożono płytki ceramiczne i tynki. Trwają ostatnie prace porządkowe i wykończeniowe, a także zagospodarowanie terenu wokół obiektu - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Budowana od października ubiegłego roku pływalnia jest wyposażona w dwa baseny. Większy z nich będzie miał sześć torów, z których jednocześnie będzie mogło korzystać 60 osób. Mniejszy i płytszy jest basen rekreacyjny, który pomieści jednocześnie kilkunastu odwiedzających. Składa się on z dwóch połączonych ze sobą niecek. W jednej z nich zainstalowano urządzenia do hydromasażu.

Odwiedzający pływalnię będą mogli skorzystać z zespołu saun i sali fitness. Do ich dyspozycji będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. Przy pływalni otwarty zostanie parking zapewniający miejsca dla ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dla rowerów - przypominają urzędnicy PIM.

Przewidywany termin udostępnienia pływalni mieszkańcom przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji to marzec 2021 roku, zależny jest on jednak od obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa - dodają.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
23.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro