Reklama
Reklama

Zakupy w Sylwestra: znacznie krócej i z godzinami dla seniorów

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum

Osoby, które chcą uzupełnić domowe zapasy muszą się w czwartek pospieszyć.

W Sylwestra trudniej niż zwykle będzie również zrobić zakupy. Należy pamiętać, że wszystkie sklepy będą zamknięte znacznie wcześniej. To jednak nie jedyne ograniczenia. Chodzi o godziny dla seniorów, które będą obowiązywały w Sylwestra tak jak w każdy powszedni dzień. Czyli osoby poniżej 60. roku życia nie będą mogły wejść do sklepów od 10:00 do 12:00.

Warto pamiętać, że w Sylwestra zwyczajowo sieci handlowe skracają godziny otwarcia swoich placówek. Między innymi w Tesco czy sieci sklepów Kaufland i Carrefour zakupy zrobimy do godziny 18:00, w Lidlu, Auchan i Biedronce do 19:00. Nawet aż do 23:00, działać będą za to niektóre Żabki. W ich przypadku godziny otwarcia zależeć będą od decyzji właścicieli poszczególnych placówek.

1 stycznia w większości sklepów zakupów nie zrobimy. Czynne mogą być jedynie małe osiedlowe sklepiki, gdzie za ladą stanie ich właściciel.

Przy okazji przypominamy też, że zgodnie z rządowym rozporządzeniem do 17 stycznia nieczynnych będzie większość sklepów w galeriach handlowych. Otwarte pozostaną tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie, placówki budowlane oraz meblowe, ale także sklepy zoologiczne oraz z akcesoriami samochodowymi i usługami telekomunikacyjnymi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro