Reklama
Reklama

Podała się za pielęgniarkę, wręczyła seniorce 350 złotych "pomocy", a następnie ją okradła

Zdjęcie ilustracyjne | fot. suyizailushang / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. suyizailushang / pixabay.com

Do zdarzenia doszło we wtorek na terenie Wolsztyna.

- Około godziny 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie otrzymał informację o kradzieży pieniędzy popełnionej na szkodę 88-letniej mieszkanki Wolsztyna - wyjaśniają funkcjonariusze. - Ustalono, że w czasie, gdy seniorka wyszła wyrzucić śmieci została zaczepiona przez kobietę podającą się za jej pielęgniarkę. Seniorka nie mogła rozpoznać kobiety, ponieważ ta miała założoną na twarz maseczkę. Wymieniła więc jej imię i nazwisko. Kobieta potwierdziła, że tak właśnie się nazywa i zaproponowała, że pójdzie razem z seniorką do jej mieszkania, aby w spokoju porozmawiać oraz przekazać przygotowaną dla niej paczkę i pieniądze. Seniorka niestety zgodziła się na tą propozycję - dodają.

Fałszywa pielęgniarka w mieszkaniu przeprowadziła wywiad z 88-latką, dała jej 350 złotych i zapewniła, że kolejne pieniądze otrzyma w styczniu, gdy odwiedzi ją lekarz. W trakcie spotkania oszustka sprowokowała seniorkę do wyjścia do innego pokoju oraz do kuchni.

- W pewnym momencie powiedziała, że mogą razem wyjść po przygotowaną dla niej paczkę. Po drodze pielęgniarka poprosiła starszą kobietę, aby ta usiadła na ławce i zaczekała, a ona przyniesie paczkę z samochodu. Po kilkunastu minutach, gdy pielęgniarka nie wracała na miejsce, seniorka zorientowała się, że prawdopodobnie padła ofiarą oszustki. Po powrocie do mieszkania okazało się, że niestety jej przeczucia były słuszne. Z mieszkania zginęły jej pieniądze w kwocie 6000 złotych, a także 350 złotych, które oszustka pozostawiła na komodzie, jako pierwszą część pomocy finansowej.

Poszukiwana oszustka ma około 50 lat i około 160 cm wzrostu. Była ubrana w czarną pikowaną kurtkę oraz czarną czapkę. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro