Reklama
Reklama

Wyczekiwany szpital dziecięcy coraz bliżej!

fot. UMWW

Zobacz, jak zmieniał się powstający budynek w ciągu ostatniego roku.

Niemal gotowa jest już ulica Wrzoska - dojazdowa do nowego szpitala. Od 1 stycznia wprowadzona tu zostanie stała organizacja ruchu. Powstała tu cała infrastruktura - chodniki, czy pętla autobusowa.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Coraz lepiej prezentuje się też sam budynek nowego szpitala dziecięcego. - Styczeń, czerwiec i grudzień 2020 - na podstawie zdjęć wykonanych na budowie naszego Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w tych trzy miesiącach kończącego się już roku widać, jak szpital dziecięcy urósł i wypiękniał - mówi marszałek Marek Woźniak. - Stan na dziś jest taki, że pierwsze pomieszczenia są gotowe na przyjęcie sprzętu medycznego. Najbliższe miesiące 2021 roku będą pod tym względem bardzo intensywne! - dodaje.

Na 7 kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej 30 000 m2 znajdzie się 2 000 pomieszczeń. Opieka medyczna zostanie zapewniona w ramach dziewięciu oddziałów. Jednoosobowe sale z łazienkami przeznaczone będą dla 354 dzieci i ich opiekunów. Znajdzie się tu także pierwszy w Wielkopolsce SOR dziecięcy.

Koszt całej inwestycji to ponad 426 mln złotych, z czego 338 milionów złotych pochodzi z dofinansowania unijnego i rządowego. Wykonawcą jest Warbud, a za inwestycję w imieniu Samorządu Województwa odpowiada spółka Szpitale Wielkopolski. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku, a pierwsi pacjenci mają tu trafić mniej więcej za rok.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro