Reklama
Reklama

92-latek z Leszna właśnie przeszedł na emeryturę. Pracował 76 lat!

fot. Łukasz Borowiak / FB
fot. Łukasz Borowiak / FB

Wacław Tęgi nazywany jest nestorem leszczyńskiego fryzjerstwa.

Chyba nie ma w Lesznie osoby, która nie znałaby Wacława Tęgiego pracującego w zakładzie fryzjerskim przy ulicy Dworcowej.

Jak podaje lokalny portal elka.pl, Tęgi urodził się 2 stycznia 1929 roku w Kąkolewie, a do Leszna przeprowadził się 16 lat później. Właśnie wtedy rozpoczął pracę jako fryzjer. Najpierw zatrudniał się u kogoś, ale po latach otworzył swój własny zakład, przy Dworcowej.

Senior jeszcze we wtorek strzygł tu ostatnich klientów. Pracował w zawodzie 76 lat i w tym czasie wyszkolił 50 uczniów. Choć za kilka dni skończy 92 lata już zapowiada, że choć nie zamierza już strzyc klientów, na pewno będzie odwiedzać zakład "z sentymentu".

Wtorek był dla pana Wacława dniem pełnym wzruszeń. Odwiedzali go bliscy, ale też uczniowie i klienci. Jednym z gratulujących mu tak długiego stażu pracy był prezydent Leszna, Łukasz Borowiak. - W przerwie sesji budżetowej miałem zaszczyt wręczyć panu Wacławowi Tęgiemu pamiątkowy grawerton z okazji zakończenia pracy zawodowej. Panie Wacławie, Pański rekordowy staż pracy (76 lat) napawa zdumieniem i szacunkiem, pokazując jednocześnie, że wykonywanie zawodu, który jest naszą pasją to po prostu sposób na długie i szczęśliwe życie - mówił prezydent.

Teraz zakład przy Dworcowej prowadzić będą wnuk i wnuczka pana Wacława.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro