Reklama

Znęcali się nad rodzinami, dostali nakaz opuszczenia mieszkania

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Annabel_P / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Annabel_P / pixabay.com

Policjanci z Międzychodu i Sierakowa tuż przed świętami interweniowali wobec dwóch mężczyzn, którzy znęcali się nad swoimi rodzinami.

Obie interwencje miały miejsce 24 grudnia około 14.00, a więc tuż przed Wigilią.

- Patrol z Międzychodu został wezwany do interwencji domowej. Wzywająca pomocy kobieta, była zapłakana i bezradna wobec agresywnego, pijanego konkubenta, który używał siły fizycznej wobec zgłaszającej. Dzielnicowi, wobec powyższych okoliczności natychmiast podjęli decyzję o jego zatrzymaniu jako sprawcy przemocy domowej. Podobne zdarzenie, prawie że w tym samym czasie mieli policjanci z Sierakowa. Tam też pijany mąż dopuszczał się rękoczynów wobec małżonki i rodziny. Decyzja mundurowych - zastaje zatrzymany jako sprawca przemocy domowej - wyjaśniają policjanci z Międzychodu.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W Boże Narodzenie, gdy wytrzeźwieli, przesłuchano ich oraz przedstawiono im zarzut znęcania się nad rodziną. - Jeszcze tego samego dnia stanęli przed obliczem prokuratora, który wydał wobec sprawców przemocy domowej postanowienie o oddaniu pod dozór policji wraz z nakazem opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania - dodają.

Sprawcom grozi do 5 lat więzienia. Przypomnijmy, że tzw. ustawa antyprzemocowa działa w Polsce od 30 listopada. To dzięki niej można natychmiast odizolować sprawcę od ofiary.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro