Reklama
Reklama

Wyłudzenia VAT w branży budowlanej. Przeszukania m.in. w Poznaniu

fot. KAS
fot. KAS

Krajowa Administracja Skarbowa przeszukała siedziby firm, których działalność naraziła Skarb Państwa na duże straty.

- Sprawa została wszczeta na podstawie informacji z Departamentu Nadzoru nad Kontrolami Ministerstwa Finansów (DNK) o firmach z branzy remontowo - budowlanej, zajmujacych sie równiez zatrudnianiem obcokrajowców. Działalnośc tych podmiotów koncentrowała sie na fikcyjnych usługach oraz transakcjach z wykorzystaniem do tego celu tzw. "pustych" faktur - informuje KAS w Poznaniu.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

W połowie grudnia doszło do przeszukania czterech lokalizacji w Poznaniu, Przeźmierowie i Sierakowie. - Jako materiał dowodowy zajeto dokumenty ksiegowe wraz z nośnikami danych. Ponadto na rachunkach bankowych zabezpieczono kwote ok. 380.000 zł. Jak ustalono, podmioty uczestniczace w procederze, pośredniczyły we wprowadzeniu do obrotu gospodarczego fikcyjnych faktur opiewajacych na znaczne wartości, dotyczacych głównie usług budowlanych - dodaje.

Okazało się, że większość transakcji, których dotyczyły zabezpieczone faktury, nie miała miejsca. Faktury posłużyły wyłącznie w celu nabycia tzw. kosztów. Szacuje się, że Skarb Państwa stracił z tytułu niezapłaconego podatku VAT około 1,4 mln złotych.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro