Reklama
Reklama

Kobieta zaczęła rodzić, a karetki były zajęte. Policjant eskortował samochód do szpitala

fot. policja

Do zdarzenia doszło w Kórniku.

- Do Komisariatu Policji w Kórniku podjechał samochód, z którego wybiegała kobieta informując, że w aucie jest jej szwagierka, u której rozpoczął się poród. Kobiety, wraz z mężem rodzącej, próbowały dostać się do szpitala na Polną w Poznaniu. Przejechali już ponad 20 km i mieli wrażenie, że mogą nie zdążyć na czas - wyjaśnia poznańska policja.

Szybko okazało się, że dziecko postanowiło pojawić się na świecie przed terminem, a wszystkie karetki w miejscowości, z której wyjechali, były zajęte. - Słysząc to policjant z Ogniwa Kryminalnego natychmiast wsiadł w radiowóz i przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych podjął szybki i bezpieczny pilotaż rodziny do szpitala, gdzie kobiecie została udzielona pomoc medyczna - dodaje.

Już 20 minut od dotarciu do szpitala na świecie pojawił się Sebastian. - Jeszcze tego samego wieczoru, świeżo upieczony tata przyjechał do komisariatu, żeby osobiście podziękować policjantowi. Mamy nadzieje, że jak syn dorośnie, rodzice opowiedzą mu tę historię - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
30.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro