Reklama
Reklama

GDDKiA ogłasza plan przetargowy na 2021 rok: w Wielkopolsce bez większych inwestycji

fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w poniedziałek zaprezentowała jakie przetargi na duże inwestycje chce ogłosić w przyszłym roku.

- Będzie to w sumie 28 odcinków dróg ekspresowych i obwodnic, które po oddaniu do użytku wydłużą istniejące ciągi tras o ok. 350 km. Ich łączną wartość realizacji szacujemy na ponad 17 mld zł. Ponadto będą też przetargi obejmujące działania na istniejącej sieci dróg, o łącznej długości przekraczającej 330 km i wartości ok. 2,5 mld zł - informuje GDDKiA.

Jakie trasy mają wkrótce być realizowane? - Wśród postępowań na nowe odcinki dróg przewidzieliśmy ponad 100 km drogi ekspresowej S19, po ok. 50 km S10 i S17 oraz ponad 20 km S74. Będą też obwodnice m.in. Bielska Podlaskiego, Chełmca czy Kołbieli. Ogłoszenie przetargów na te zadania, a później ich realizacja ma na celu ukończenie najważniejszych połączeń komunikacyjnych w kraju i domknięcia istniejącej sieci dróg ekspresowych - dodaje.

W przypadku Wielkopolski wśród 28 planowanych przetargów znajduje się zaledwie jeden. To obwodnica Strykowa w powiecie poznańskim na trasie Poznań - Zielona Góra.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami!
16℃
9℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro