Reklama
Reklama

Niezwykły eksponat trafi we wtorek do Muzeum Broni Pancernej

fot. Paweł Pochocki / Muzeum Broni Pancernej
fot. Paweł Pochocki / Muzeum Broni Pancernej

To wyremontowany czołg Panzerkampfwagen III.

W Boże Narodzenie Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu poinformowało, że ma prezent dla swoich sympatyków. - Rok 2020, pomimo wielu niedogodności dla Muzeum i chyba wszystkich Państwa, kończy się serią niespodzianek w postaci nowych eksponatów. Do Muzeum przybył samochód pancerny FOX czy niszczyciel czołgów M36 Jackson. Jednak wisienką na torcie jest wyremontowany czołg Pz.Kpfw III Ausf.N. Jest to PREZENT Muzeum Broni Pancernej dla wszystkich miłośników militariów, a w tym broni pancernej, którzy są zwolennikami i sympatykami naszego Muzeum. Dla Przyjaciół i wszystkich którzy wspierają Muzeum swoją pracą i dobrym słowem - informowali pracownicy.

Co ciekawe, czołg, który trafi do Poznania, przez wiele lat stał w Norwegii... zalany betonem. Do Polski dotarł 7 lat temu jako prezent od Norwegów. Teraz, po latach starań o uzbieranie niezbędnych części i ogromnej pracy wykonanej przez osoby remontujące pojazd, w końcu będzie go można zobaczyć w pełnej okazałości. Zdaniem muzeum, jest to Panzerkampfwagen III w najlepszym stanie w Polsce. Gdyby posiadał silnik, mógłby jeździć o własnych siłach. I być może uda się to zrealizować w przyszłym roku.

Niestety obecnie Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu pozostaje nieczynne. - Serdecznie zapraszamy do spotkania z naszymi "nowymi mieszkańcami" kiedy tylko będzie to możliwe. Bardzo byśmy chcieli żeby było to jak najszybciej, czego Wam kochani i sobie serdecznie życzymy. Do zobaczenia - kończą pracownicy muzeum.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
50.95 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro