Reklama
Reklama

Maszyniści Kolei Wielkopolskich będą się szkolić na nowoczesnym symulatorze

fot. Koleje Wielkopolskie

Inwestycja pozwoli na stałe podnoszenie kwalifikacji przez maszynistów.

Symulator jazdy pociągami znajdować się będzie w powstającym nowym Punkcie Utrzymania Taboru w Wągrowcu. Codziennie uruchamiamy kilkaset pociągów, a jednym z podstawowych elementów o jakie się troszczymy jest bezpieczeństwo. Zakup symulatora pozwoli na stałe podnoszenie kwalifikacji przez maszynistów, którzy będą mogli utrwalać właściwe postępowanie w sytuacjach, które mogą wydarzyć się w codziennej pracy podczas prowadzenia pociągu - informują Koleje Wielkopolskie.

Urządzenie będzie wyposażone w stanowisko szkoleniowe, instruktorskie oraz obserwacyjne, w postaci pomieszczenia, wyposażonego w ekrany do wyświetlenia obrazu związanego z prowadzoną sesją i używanego dla celów edukacyjnych, kontrolnych oraz szkoleniowych. Ponadto oprogramowanie wraz z systemami wizualizacji, dźwiękowymi oraz ruchowymi pozwoli na szkolenie zarówno w zakresie jazdy na podstawie wskazań sygnalizacji przytorowej jak również w oparciu o system ETCS. Urządzenie pozwoli również symulować dowolną porę roku i doby, a także tworzyć zdarzenia nietypowe i niebezpieczne jak np. samochód na przejeździe kolejowym - dodają Koleje Wielkopolskie.

Koszt urządzenia wraz z montażem wynosi 1 815 480 zł brutto, przedsięwzięcie będzie dofinansowane ze środków unijnych. Firma SIM FACTOR Sp. z o.o. na realizację zamówienia ma 12 miesięcy.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro