Reklama
Reklama

Nie ma chętnych na zakup działki pod biurowce przy rondzie Rataje. Będzie niższa cena?

Tak może wyglądać ten teren | fot. MPU
Tak może wyglądać ten teren | fot. MPU

Na początku października informowaliśmy o wystawieniu na sprzedaż miejskiej działki położonej pomiędzy rondem Rataje i CH Posnania.

Chodzi o teren pomiędzy ulicami Krzywoustego, Komedy i Pleszewską, a więc przy drodze dla pieszych i rowerzystów prowadzącej z ronda Rataje do centrum handlowego Posnania. Teren składa się z kilku działek o łącznej powierzchni 11 622 metrów kwadratowych.

- W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego "Łacina - Południe - część A" w Poznaniu przedmiotowa nieruchomość znajduje się na obszarze oznaczonym symbolem 3U - tereny zabudowy usługowej - można było przeczytać w dokumentach przetargowych. Cena wywoławcza wynosiła 50 milionów złotych, a przetarg odbył się 3 grudnia. Jak podaje Gazeta Wyborcza, nieruchomości nie sprzedano. Nie było bowiem chętnych na jej zakup. Nie wiadomo kiedy odbędzie się kolejny przetarg.

Co ciekawe, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, to właśnie na tym terenie będą mogły stanąć najwyższe budynki. W ten sposób podkreślona ma zostać rola węzła komunikacyjnego. - Dodatkowo - aby wytworzyć ciekawe i zróżnicowane pierzeje wzdłuż głównych ulic i terenów zieleni - do zapisów wprowadzono elewacje z wymaganymi akcentami architektonicznymi - informowali miejscy urzędnicy po przyjęciu mpzp.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
20.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro