Reklama

Poznańska infolinia dla migrantów cieszy się sporym zainteresowaniem. "Najwięcej telefonów odbieramy od obywateli Ukrainy"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. terimakasih0/pixabay/cc0

Po drugiej stronie słuchawki czekają eksperci, którzy udzielają informacji w kwestiach związanych z pobytem w Polsce.

Cudzoziemców mieszkających w Wielkopolsce do korzystania z infolinii Migrant Info zapraszają Poznań oraz Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji (Agenda ONZ ds. Migracji). Cudzoziemscy mieszkańcy Poznania i Wielkopolski mogą korzystać z infolinii każdego dnia - od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00, pod numerem telefonu 22 490 20 44.

Wiele pytań stawianych konsultantom infolinii dotyczy problemów z pracodawcą, przedłużeniem pobytu i obowiązkiem kwarantanny - mówi Janina Owczarek z IOM. Najwięcej telefonów odbieramy od obywateli Ukrainy, choć nie brakuje również kontaktów ze strony cudzoziemców pochodzących z innych krajów - dodaje.

Cieszy nas, że liczba osób dzwoniących na infolinię z Poznania i województwa wielkopolskiego sukcesywnie się zwiększa. To potwierdza potrzebę realizacji projektu dla migrantów - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP, nadzorującego zadanie. Atutem infolinii jest możliwość pozyskania praktycznych informacji i porad w ojczystych językach - angielskim, ukraińskim, rosyjskim i wielu innych - dodaje.

Projekt potrwa do września 2022 roku i jest pierwszą tego typu inicjatywą Miasta Poznania realizowaną na rzecz cudzoziemców ze wsparciem środków unijnych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
2.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro