Reklama
Reklama

Szczepionka dotarła do Polski. W niedzielę również w Poznaniu pierwsze osoby zostaną zaszczepione na Covid-19

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS

Jak od początku informowano wstępnie ruszy szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek - rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami pierwsza partia szczepionek na koronawirusa dotarła dziś rano do Polski. Od niedzieli ruszą szczepienia. Pierwsze szczepienia zostaną przeprowadzone w 73 szpitalach węzłowych, zarówno w dużych aglomeracjach, jak i mniejszych ośrodkach. W 2021 r. musimy zwalczyć wirusa po to, żeby normalnie żyć - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Do końca grudnia trafi do Polski jeszcze kolejne 300 tys. szczepionek, a potem do końca stycznia łącznie będziemy mieli 1,5 mln szczepionek - co pozwoli zaczepić do końca stycznia ok. 750 tys. pacjentów - informował podczas konferencji w szpitalu szef KPRM Michał Dworczyk.

W Poznaniu pierwsze szczepionki zostaną podane w - Szpitalu im. Strusia i Kliniczny im. Jonschera. Od kilku dni medycy się do tego przygotowywali. Pierwsza osoba zostanie zaszczepiona o godzinie 12:00 w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (ul. Szpitalna). W Wielkopolsce akcję szczepień wśród swojego personelu medycznego przeprowadzi w najbliższą niedzielę 6 szpitali: w Lesznie, Koninie, Pile, Kaliszu oraz dwa szpitale w Poznaniu - poinformował Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Przypominamy, że ogólnie w Wielkopolsce zaszczepić się będzie można w 43 szpitalach, w Poznaniu - to: Szpital Wojewódzki przy ul. Juraszów, Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny im. Degi, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego, Szpital Miejski im. Raszei, Centrum Medyczne HCP, Szpital Kliniczny im. Święcickiego, Szpital MSWiA przy ul. Dojazd, Szpital Ginekologiczno-Położniczy przy ul. Polnej i Wielospecjalistyczny Szpital im. Józefa Strusia, ul. Szwajcarska 3. Będziemy szczepić pięć dni w tygodniu, w kilku miejscach, po kilka godzin dziennie tak żeby wyszczepić jak największą ilość osób w jak najkrótszym czasie - zapowiadał na antenie Telewizji WTK w ubiegłym tygodniu dr Andrzej Karaś - Kawecki, koordynator ds. szczepień w Szpitalu im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro