Reklama
Reklama

Masz pomysł na powieść o MTP? Do wygrania jest 25 tys. zł

fot. MTP

"Którędy na Targi Poznańskie?" - to właśnie hasło przyświeca konkursowi literackiemu, który Wydawnictwo Miejskie Posnania i Grupa MTP organizują w setną rocznicę powstania targów poznańskich.

100-letnia rocznica powstania targów w Poznaniu to doskonała okazja, by przyjrzeć się ich historii i znaczeniu dla miasta.

- Organizujemy konkurs literacki, którego motywem przewodnim są Międzynarodowe Targi Poznańskie - jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych symboli Poznania - zapowiada Katarzyna Kamińska, dyrektor Wydawnictwa Miejskiego Posnania. Jesteśmy przekonani, że okoliczności powstania targów, cała ich późniejsza fascynująca historia, nowoczesna teraźniejszość, a wreszcie działająca na wyobraźnię i wypełniona dziesiątkami możliwych do wykorzystania technologii przyszłość mogą być wspaniałą inspiracją dla utalentowanych osób biegle władających piórem. Liczymy, że wyjątkowy alians literatury, historii i biznesu zaowocuje wieloma ciekawymi propozycjami książkowymi - dodaje.

Na targach zawsze bardzo dużo się dzieje, dlatego doskonale sprawdzą się jako kopalnia inspiracji - przekonuje Elżbieta Roeske, wiceprezes zarządu Grupy MTP. Każdego roku odbywa się tu kilkaset wydarzeń: od targów o biznesowym charakterze, wystaw i koncertów międzynarodowych gwiazd, po spektakularne wydarzenia sportowe i konferencje naukowe. Gwarantuje to mnóstwo literackich pomysłów, nie mówiąc już o tym, jak wielu poznaniaków ma w pamięci swoje własne historie związane z tym miejscem - dodaje.

Wydawnictwo Miejskie od lat organizuje konkursy literackie i za każdym razem spływają na nie bardzo ciekawe powieści - dodaje Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Jestem bardzo ciekaw, jak targi zainspirują twórców, w końcu dla wielu osób są one pierwszym skojarzeniem z Poznaniem i jednym z głównych powodów do odwiedzenia naszego miasta - kończy.

Autorzy mają rok na stworzenie powieści i nadesłanie jej do organizatorów. Utwory przyjmowane są w formie elektronicznej (plik tekstowy DOC lub RTF) do 30 listopada 2021 roku, do godz. 23:59. Prace należy przesłać na adres: [email protected] (w tytule e-maila wpisując: Konkurs "Którędy na Targi Poznańskie?"). Wymagana objętość tekstu: 8-14 arkuszy autorskich (320-560 tys. znaków ze spacjami) i nie powinna przekroczyć objętości 20 arkuszy autorskich (800 tys. znaków ze spacjami). Uczestnik poza powieścią zobowiązany jest do przesłania jej streszczenia (o objętości maksymalnie 2500 znaków ze spacjami) - informują miejscy urzędnicy.

Organizatorzy zastrzegają, że nie będą rozpatrywane teksty należące do gatunku literatury dziecięcej, a także felietony, opowiadania, eseje, prace naukowe, popularnonaukowe, utwory poetyckie i dramatyczne, komiksy, albumy, scenariusze.

Ogłoszenie wyników konkursu przewidywane jest w pierwszej połowie 2022 roku. Autor lub autorka zwycięskiej powieści otrzyma nagrodę w wysokości 25.000 złotych. Nagrodzona powieść zostanie opublikowana w formie książkowej drukiem oraz w formie e-booka (najpóźniej do 31.12.2022 roku) - dodają urzędnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro