Reklama
Reklama

Krzesiny: wielkopolscy żołnierze wylecieli do Wielkiej Brytanii. Pomogą rodakom, którzy tam utknęli

fot. ppor.Anna Jasińska- Pawlikowska, 12WBOT
fot. ppor.Anna Jasińska- Pawlikowska, 12WBOT

30 żołnierzy wyleciało w piątek z lotniska w Krzesinach.

Zostali oni wydzieleni z Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wojsk operacyjnych. Celem misji jest wsparcie brytyjskich służb granicznych i medycznych. Wszystko oczywiście w związku z sytuacją na granicy brytyjsko-francuskiej, gdzie po decyzji Francuzów utknęły tysiące kierowców ciężarówek, łącznie z wieloma naszymi rodakami. Planowany termin realizacji zadań to 27 grudnia, z możliwością jego przedłużenia, w razie konieczności, o kolejne dwie doby.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Operacja wsparcia Polaków na Wyspach Brytyjskich nosi nazwę "ZUMBACH" - na pamiątkę Jana Zumbacha, pilota Dywizjonu 303.Zadaniem polskich żołnierzy będzie, we współdziałaniu z polskimi służbami konsularnymi, udzielenie wsparcia brytyjskim służbom granicznym i medycznym w zakresie zabezpieczenia logistycznego w żywność i wodę oraz badań na obecność koronawirusa kierowców oczekujących na odprawę graniczną w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii - wyjaśnił płk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy WOT.

20 osób to żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej delegowani z 12 Wielkopolskiej Brygady OT. Pozostali to żołnierze Wojsk Lądowych i Specjalnych. Żołnierze zabrali ze sobą testy antygenowe, żywność i środki ochrony osobistej. Skład grupy misyjnej tworzą ratownicy medyczni, żołnierze z kompetencjami do pobierania wymazów oraz kierowcy. W 6-godzinnej gotowości pozostaje kolejna grupa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
50.02 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro