Reklama
Reklama

W święta nieczynne będą sklepy i urzędy. W Wigilię będą pracować krócej

fot. WTK
fot. WTK

W święta pamiętać musimy nie tylko o prezentach i przygotowaniach, ale też o tym, że w urzędach niczego raczej nie uda nam się załatwić, a i trudniej będzie zrobić zakupy.

W okresie świątecznym nieczynne będą poznańskie urzędy. Część nie będzie już przyjmować petentów w Wigilię - o wszystkich szczegółach pisaliśmy tutaj.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W Wigilię trudniej niż zwykle będzie również zrobić zakupy. Należy pamiętać, że wszystkie sklepy będą zamknięte znacznie wcześniej. Tylko do godziny będzie13:30, będzie czynna między innymi Galeria Malta, Avenida, a do 13:00 King Cross Marcelin czy CH Posnaia. Do godziny 13:00 będzie można zrobić zakupy w Biedronce i Lidlu. Natomiast do 14:00 czynne będą Żabki.

Z kolei w święta zakupy będzie można zrobić jedynie w małych osiedlowych sklepikach, gdzie za ladą stanie ich właściciel. 25 i 26 oraz w niedzielę 27 grudnia zakupów w dużych sklepach nie zrobimy. Przy okazji przypominamy też, że zgodnie z rządowym rozporządzeniem od 28 grudnia do 17 stycznia nieczynnych będzie większość sklepów w galeriach handlowych. Otwarte pozostaną tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie, placówki budowlane oraz meblowe, ale także sklepy zoologiczne oraz z akcesoriami samochodowymi i usługami telekomunikacyjnymi.

Przypominamy, też, że w okresie świątecznym w Poznaniu nie płacimy za parkowanie. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro