Reklama

Trwa budowa nowej trasy tramwajowej na Naramowice. Niebawem kolejne zmiany!

fot. PIM
fot. PIM

28 grudnia (poniedziałek) rozpoczną się prace związane z połączeniem tzw. ulic Nowej Naramowickiej i Starej Naramowickiej w rejonie skrzyżowania z ul. Dworską.

Realizacja zapowiadanego zadania wymaga wyłączenia części chodnika po zachodniej stronie ul. Naramowickiej (od skrzyżowania z ul. Dworską do ul. Naramowickiej nr 135). Jak przekazują PIM, by ułatwić poruszanie się w czasie prac, wyznaczone zostaną nowe przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Dworskiej i Naramowickiej, a osoby kierujące się z Naramowic do sklepu Lidl i w stronę os. Kosmonautów będą mogły korzystać z udostępnionego ciągu po wschodniej stronie ul. Naramowickiej. Zachodni chodnik będzie dostępny tylko w celu dojścia do stacji paliw i budynku przy Naramowickiej 135. Zmiany wprowadzane 28 grudnia nie wpłyną na ruch samochodowy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Te prace oznaczają rozpoczęcie budowy włączenia tzw. ul. Nowej Naramowickiej w ul. Naramowicką wraz z niezbędnym odwodnieniem, droga ta swój początek będzie miała w rejonie ul. Dworskiej i aż do ul. Błażeja pobiegnie wzdłuż powstającej trasy tramwajowej. W okolicy ul. Dworskiej trwa również korytowanie, czyli przygotowywanie miejsca na torowisko. Inwestycja postępuje także na pozostałych odcinkach, bo systematycznie przybywa szyn, którym tramwaj pojedzie na Naramowice - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W ostatnim czasie wiele się zmienia. Między innymi pace nad montażem konstrukcji torowiska rozpoczęły się w pobliżu ul. Bolka. Na placu budowy widać też coraz bardziej zaawansowane prace drogowe, bo równolegle toczą się roboty związane z przebudową ul. Naramowickiej. Droga na odcinku między ulicami Serbską a Włodarską oraz w rejonie parku Kosynierów ma już nową nawierzchnię. W rejonie ul. Sarmackiej została utwardzona i wyposażona w krawężniki, a po Nowym Roku planowane jest tam ułożenie warstwy asfaltu - informują urzędnicy PIM.

Na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Naramowickiej prowadzone są prace, w wyniku których powstanie tu dwupoziomowy węzeł komunikacyjny. Po okresie świąteczno-noworocznym planowane jest również ponowne udostępnienie miejsc parkingowych na wysokości ul. Naramowickiej nr 172 oraz 213, po wschodniej stronie drogi (wyprzedzająco przeprowadzone zostanie utwardzenie). Aktualnie obowiązuje tam zakaz parkowania ze względu na prace w ramach budowy przyszłego skrzyżowania tzw. ul. Nowej Stoińskiego i Naramowickiej - dodają urzędnicy PIM.

Przewidywany termin uruchomienia trasy tramwajowej do przystanku przy ul. Włodarskiej to wiosna przyszłego roku, a całości, do ul. Błażeja wraz z układem drogowym - 2022 r.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro