Reklama
Reklama

Dni wolne od pracy i długie weekendy w 2021 roku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Doru Lupeanu / freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Doru Lupeanu / freeimages.com

Sprawdziliśmy, na ile wolnego możemy liczyć w przyszłym roku.

W 2021 roku odpoczywać będziemy 113 dni. Spośród 13 dni ustawowo wolnych od pracy, aż 6 przypada w sobotę lub niedzielę. Za święta przypadające w sobotę pracodawca ma obowiązek wyznaczyć dodatkowe dni wolne - takie w przyszłym roku będą dwa. To Święto Pracy 1 maja oraz pierwszy dzień Świąt 25 grudnia.

Co z długimi weekendami? 1 stycznia, Nowy Rok, przypada w piątek, co oznacza, że zyskujemy pierwszy długi weekend 2021 roku już na samym jego początku. 6 stycznia, Święto Trzech Króli, przypada natomiast w środę, a więc aby zyskać 5 dni wolnego musielibyśmy wziąć 2 dni urlopu.

Ferie zimowe w przyszłym roku będą specyficzne - mamy je spędzić w domach. Odbędą się w całej Polsce w jednym terminie od 4 do 17 stycznia.

Wielkanoc będziemy w 2021 roku obchodzić 4 i 5 kwietnia. Będziemy więc mieć pierwszy długi weekend wiosną. Zmartwią się ci, którzy lubią odpoczywać w majówkę. 1 maja przypada w sobotę, a 3 w poniedziałek. Do odpoczywania będą więc jedynie 3 dni. Kolejny długi weekend czeka nas w czerwcu. 3 dnia miesiąca przypada Boże Ciało. Biorąc wolne w piątek zyskujemy 4 dni wolne od pracy.

Niestety, kolejny długi weekend przypada dopiero w listopadzie, ale będą aż dwa. 15 sierpnia, a więc Święto Wojska Polskiego, przypada w niedzielę - długiego weekendu brak. 1 listopada przypada w poniedziałek - mamy więc długi weekend. 11 listopada przypada w czwartek, dzięki czemu biorąc wolny piątek można mieć kolejny długi weekend w jednym miesiącu.

Ostatni długi (choć krótszy niż w tym roku) weekend roku to Boże Narodzenie. Wigilię będziemy świętować w piątek, Boże Narodzenie w sobotę, a drugi dzień świąt w niedzielę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro