Reklama
Reklama

Policja sprawdzi ilu gości mamy na Wigilii? "Będziemy reagować adekwatnie do sytuacji"

fot. Policja
fot. Policja

Czy w okresie świątecznym policjanci mogą pojawić się w naszych domach?

Zgodnie z obecnymi obostrzeniami w zgromadzeniach mogą uczestniczyć domownicy (niezależnie od liczby osób mieszkających w jednym gospodarstwie domowym) i maksymalnie pięciu gości.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Boże Narodzenie to dla Polaków tradycyjny okres spotkań rodzinnych, często bardzo dużych. Wiele osób w dobie pandemii rezygnuje z takich uroczystości, pojawiają się jednak pytania czy policjanci będą karać osoby ignorujące obostrzenia.

Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji, zapewnił w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski, że nie są planowane żadne specjalne akcje, mające na celu masowe kontrole obywateli. Nie ma więc mowy o chodzeniu od domu do domu". To jednak nie wyklucza sytuacji, w której policjanci zapukają do naszych drzwi.

- Policjanci będą reagować w ramach pełnionej służby, tak jak musimy reagować, gdy docierają do nas informacje od obywateli - przekazał Ciarka, wyjaśniając, że patrole muszą reagować na otrzymane informacje o łamaniu przepisów.

- Jeśli będziemy mieli informacje, że rygory są nieprzestrzegane, policjant będzie musiał wysłać patrol i reagować adekwatnie do sytuacji - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro