Reklama

Trasa S11 z Poznania do Obornik coraz bliżej!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum

Jeszcze w tym tygodniu zostanie złożony wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla trasy S11 Złotkowo - Oborniki wraz z obwodnicą Obornik.

- Jest to kolejny krok do przodu w długotrwałym procesie realizacji tej inwestycji. Przypomnijmy, że nie tak dawno zaakceptowany został przebieg obwodnicy, który udało się ustalić Burmistrzowi Obornik Tomaszowi Szramie wspólnie z mieszkańcami miejscowości, przez które ma ona przebiegać - wyjaśniają oborniccy urzędnicy. - W nowym roku złożone zostaną, także wnioski o wydanie decyzji środowiskowych dotyczących kolejnych odcinków S11 w tym m.in. na odcinku pomiędzy Obornikami a Ujściem. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, decyzje te mogą zostać wydane w roku 2021 - dodają.

Więcej szczegółów zdradza Gazeta Wyborcza. To Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS z Poznania, stoi na czele zespołu, który zajmuje się przygotowaniem do budowy tras S11 i S6. To on w rozmowie z GW wyjaśnia, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przed Świętami złoży wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka Poznań - Oborniki.

Jeśli wszystko przebiegłoby zgodnie z planem, inwestycja mogłaby ruszyć w 2024 roku i zakończyłaby się dwa lata później. Zyskalibyśmy 19 kilometrów tak potrzebnej trasy.


  • Aktualizacja
    wtorek, 22.12.2020 r., godz. 14.48
    Aktualizacja
    wtorek, 22.12.2020 r., godz. 14.48
    - Do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu został złożony wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy drogi ekspresowej S11 Oborniki - Poznań wraz z obwodnicą Obornik. Decyzja ta ostatecznie zatwierdzi przebieg przyszłej drogi ekspresowej - informuje GDDKiA.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro