Reklama
Reklama

Przy CH Posnania powstanie... kolejne centrum handlowe!

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Mieszkańcy okolicy są zdumieni tym, co wkrótce ma się wydarzyć w ich sąsiedztwie.

O sprawie poinformował nas czytelnik, który mieszka w jednym z bloków przy ulicy Milczańskiej. - Jakiś czas temu ogrodzono teren położony przy skrzyżowaniu ulic Milczańskiej i Brneńskiej. Kiedyś parkowały tu samochody, ale darmowy parking się skończył. Byliśmy przekonani, że powstanie tu nowy blok mieszkalny, a tymczasem dowiadujemy się, że Kaufland będzie tu budować centrum handlowe. To jest jakiś absurd - grzmi.

Zdaniem czytelnika, wielu urzędników i radnych oburzało się, gdy zaczynała powstawać Posnania. Wskazywano, że handlowy "moloch" stanie w sypialnianej dzielnicy, a tymczasem władze Poznania pozwalają na wybudowanie tu kolejnego centrum handlowego. Mniejszego, ale wciąż ma to być centrum handlowe.

W grudniu ubiegłego roku branżowe media zaczęły informować o przygotowaniach Kauflandu do budowy marketu w rejonie skrzyżowania ulic Brneńskiej i Milczańskiej. Kilka miesięcy później, konkretnie w kwietniu bieżącego roku, miejscy urzędnicy wydali "Pozwolenie na budowę samoobsługowego domu handlowego" w tym miejscu. Z naszych ustaleń wynika, że będzie to obiekt kilkupoziomowy. Jakiś czas temu szukano najemców na łącznie 5000 metrów kwadratowych powierzchni. Poza samym sklepem Kaufland mogą się tu mieścić m.in. gabinety lekarskie, sala zabaw dla dzieci, klub fitness czy szkoła tańca.

Portal czasnapoznan.pl zwraca uwagę na sprytne rozwiązanie, które ma tu zastosować inwestor. Otóż w ubiegłym roku uchwalono miejscowy plan zagospodarowania terenu dla tej okolicy. Zaplanowano tu funkcję usługową, ale na wizualizacji pokazano ładnie skomponowane budynki. Choć ustalono tu obowiązującą linię zabudowy, nie trzeba się do niej stosować, jeśli obiekt będzie od niej oddalony o co najmniej 30 metrów. I tak ma być w tym przypadku - centrum handlowe ma być usytuowane w głębi działki. MPZP dopuszcza tu także budowę parkingu naziemnego.

Wszystko wskazuje więc na to, że inwestycja wkrótce ruszy, a do Posnanii dołączy kolejny obiekt handlowy w tej okolicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro