Reklama

Dziwny zapach przed budynkami urzędów przy al. Niepodległości. Już wiadomo, że ktoś coś rozlał

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie poinformował nas czytelnik.

- W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim straż chemiczna i w Urzędzie Marszałkowskim dziwny zapach. Trwa akcja - napisał nasz czytelnik.

Michał Kucierski z poznańskiej straży pożarnej przyznaje, że służby poinformowano o dziwnym zapachu unoszącym się przed obiektami. - Jesteśmy na miejscu, wezwano tu naszych chemików. Równocześnie trwa sprawdzanie monitoringu, by ustalić, czy ktoś tu coś podrzucił. Wezwaliśmy również do pomocy m.in. Aquanet w celu sprawdzenia, czy zapach nie wydobywa się z kanalizacji - tłumaczy.

Na al. Niepodległości mogą obecnie występować utrudnienia spowodowane interwencją służb przy budynkach 16/18 (WUW) oraz 34 (UMWW). Nie ewakuowano pracowników.

 • Aktualizacja
  wtorek, 22.12.2020 r., godz. 10.43
  Aktualizacja
  wtorek, 22.12.2020 r., godz. 10.43
  Jak poinformował nas Michał Kucierski z poznańskiej straży pożarnej, nagrania z monitoringu pozwoliły na ustalenie, że przed budynkami ktoś rozlał ciecz. - My kończymy już nasze działania, w tej chwili sprawą zajmuje się policja - mówi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
 • Aktualizacja
  wtorek, 22.12.2020 r., godz. 10.53
  Aktualizacja
  wtorek, 22.12.2020 r., godz. 10.53
  Piotr Garstka z policji potwierdza, że na miejscu są funkcjonariusze. - Zabezpieczamy ślady, będziemy ustalać, kto jest odpowiedzialny za rozlanie substancji przed budynkami - mówi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro