Reklama
Reklama

Kontrole sanepidu i policji w centrach handlowych: pouczenia i mandaty m.in. za brak maseczki

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Poznański sanepid podsumowuje kontrole, jakie przeprowadzono od 28 listopada do 20 grudnia na terenie poznańskich galerii handlowych.

Jak wyjaśnia Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu, w tym okresie odbyło się 314 kontroli, w tym 53 we współpracy z policją dotyczące przestrzegania zasad i wytycznych GIS związanych z pandemią koronawirus.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Pracownicy oddziału żywności i żywienia wydali 14 pouczeń z powodu nieprawidłowo założonej maseczki i nałożyli mandat karny na kwotę 300 zł za brak maseczki u pracownika w punkcie sprzedaży wyrobów cukierniczych - tłumaczy Staszewska.

- Ponadto sprawdzali przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w zakładach produkcji żywności, lokalach gastronomicznych, sklepach spożywczych, aptekach i na stacjach paliw. Przeprowadzili również 4 kontrole jarmarków w galeriach handlowych. Stwierdzili szereg nieprawidłowości związanych z bezpieczeństwem żywności i nałożyli 3 mandaty karne na kwotę 2000 zł - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
70.99 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro