Reklama
Reklama

We wtorek spore utrudnienia na A2 pod Poznaniem: strajkiem włoskim chcą przyblokować trasę

fot. Autostrada Wielkopolska

Chodzi o pracowników branży targowej.

- W związku z tym, że rozmowy ze stroną rządową nie przynoszą żadnych konkretów, związanych z niezbędną pomocą dla naszej branży, a także ze względu na fakt szczególnie tragicznej sytuacji tych z naszych firm, które nie mają wiodącego PKD 82.30.Z, postanowiliśmy w gronie Komitetu Obrony Branży Targowej zorganizować protest - informuje KOBT na Facebooku.

Jak będzie wyglądać protest? Uczestnicy pojawią się na trasie A2, po której przejadą w konwoju pomiędzy węzłami Poznaniem i Wrześnią. - Za przejazd zapłacimy zbieranymi przez nas wcześniej groszami. Pokażmy, że tylko takie nominały pozostały nam do dyspozycji. Z pewnością spowodujemy pewne utrudnienia, a informacja o naszym proteście rozejdzie się po wszystkich serwisach drogowych w rozgłośniach radiowych - dodaje.

Strajkujący chcą spotkać się we wtorek o 12.00 na MOP Krzyżowniki (A2 w stronę Warszawy). - Protest będzie miał postać "strajku włoskiego". Będzie w pełni legalny. W założeniu przejeżdżamy w grupie samochodów do punktu poboru opłat i tam dokonujemy opłaty zebranymi przez nas dotychczas groszami. Następnie przejeżdżamy około 15 km do węzła Września i tam nawracamy w kierunku Poznania. Mijamy bramki powrotne w kierunku Poznania i ponownie dokonujemy opłaty naszymi grosikami. Powrotny punkt zborny na MOP Tulce - tam kilka słów końcowych i zakończenie protestu.

Strajk ma trwać do 17.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
2℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
38.58 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro