Reklama
Reklama

Nocna decyzja rządu: od wtorku zakaz lotów do Polski z Wielkiej Brytanii

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Facebook / propertynews.pl

Decyzję ogłosił przed północą rzecznik rządu Piotr Müller.

- Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa - można przeczytać w krótkim komunikacie. Do sprawy odniósł się także w nocy minister zdrowia. - Przed chwilą wydałem dyspozycje Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu, aby od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem - informuje Adam Niedzielski.

W Wielkiej Brytanii w ostatnich dniach potwierdzono przypadki zakażenia nową odmianą koronawirusa, która ma się rozprzestrzeniać zdecydowanie szybciej niż pierwsza wersja wirusa. Coraz więcej państw decyduje się na zawieszenie połączeń komunikacyjnych z wyspami. Polska właśnie do nich dołącza.

Co to oznacza dla poznańskiej Ławicy? Jeszcze w poniedziałek wylądują tu samoloty z Bristolu, Edynburga, Londynu Luton oraz Doncaster - Sheffield. Zaplanowane na kolejne dni loty z Doncaster - Sheffield, Bristolu, Edynburga, Liverpoolu, Londynu Luton oraz Londynu Stansted nie odbędą się.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro