Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice. Torowisko dotyka już pętli Wilczak. "Piękny widok"

fot. Mariusz Wiśniewski / FB
fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Na placu budowy pojawia się coraz więcej fragmentów torowiska, powstają nowe jezdnie, przebudowano już większość infrastruktury podziemnej.

Piękny widok! Torowisko budowanego tramwaju na Naramowice dotyka już pętli Wilczak!. Inwestycja na całym odcinku idzie planowo, nadzór bezpośredni nad pracami pełni spółka miejska - napisał na sowim profilu na portalu społecznościowym zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski.

Prace przy budowie tramwaju na Naramowice rozpoczęły się ponad pół roku temu. Ich efekty już widać gołym okiem. Cieszą mnie szybkie postępy prac na budowie trasy tramwajowej na Naramowice. Już po sześciu miesiącach od rozpoczęcia zasadniczych prac, gotowa jest połowa torowiska na odcinku do ul. Włodarskiej, który planujemy uruchomić wiosną przyszłego roku. To obecnie największa inwestycja realizowana w naszym mieście. Codziennie na placu budowy pracuje ok. 300 osób. Tempo prac jest imponujące i mam nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą nam je utrzymać tak, by trasa mogła zostać oddana do użytku jak najszybciej - mówił na początku grudnia Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Budowa nowej trasy tramwajowej na Naramowice będzie kosztowała 270 mln zł, a przebudowa układu drogowego w tej okolicy - 160 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na wiosnę 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro