Reklama
Reklama

Świąteczny szał zakupów. W galeriach tłumy

fot. WTK
fot. WTK

To ostatni weekend przed świętami Bożego Narodzenia i choć na świąteczne zakupy zostanie jeszcze kilka dni przez galerie handlowe w weekend przechodzą tłumy.

Choć do świąt zostało jeszcze kilka dni, jak każdego roku to właśnie w weekend jest najlepszy czas na zrobienie świątecznych zakupów. Tak jest i teraz choć wszystko wygląda w tym roku nieco inaczej - przez pandemię koronawirusa. Przed wejściem do wielu sklepów, tworzą się długie kolejki. W związku z epidemią, w sklepach i galeriach handlowych obowiązuje limit osób - maksymalnie jeden klient na 15 metrów kwadratowych. Klienci muszą też być odpowiednio zabezpieczeni - do sklepów można wchodzić z zakrytymi ustami i nosem. Przed każdym z lokali można zauważyć płyny do dezynfekcji rąk.

To ostatni weekend, kiedy możemy zrobić zakupy nie tylko przed świętami, ale też przed "kwarantanną narodową".Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą m.in. galerie handlowe. Na ich terenie zakupy będzie można zrobić jedynie w sklepach spożywczych, aptekach czy drogeriach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro