Reklama
Reklama

Kiedyś zdobiła miasto, od lat je szpeci. Barka zniknie z rzeki

Akcja z marca 2020 | fot. Robert Judycki, ogn. Marcel Szwec / KP PSP Piła
Akcja z marca 2020 | fot. Robert Judycki, ogn. Marcel Szwec / KP PSP Piła

Barka na Gwdzie od lat była jednym z symboli Piły.

Barka od kilku lat ma nowego właściciela, który początkowo zapowiadał, że będzie w nią inwestować. Miała na niej powstać restauracja i kawiarnia. Nic z tych planów jednak nie wyszło.

W marcu tego roku doszło do niebezpiecznego incydentu z barką w roli głównej. Barka zerwała się z cumy i dryfowała po rzece. Konieczna okazała się pomoc strażaków. Musiano też wstrzymać ruch na pobliskim moście Krzywoustego - istniało ryzyko zerwania lin zabezpieczających. Ostatecznie operacja przycumowania zakończyła się sukcesem.

Jak podaje portal asta24.pl, Wody Polskie skierowały do sądu wniosek o eksmisję barki. Właściciel nie złożył bowiem wniosku o użytkowanie terenu, na którym stoi łódź. W ubiegłym miesiącu pilski sąd zdecydował, że Wody Polskie mogą usunąć obiekt z rzeki.

Teraz Wody Polskie będą musiały ogłosić przetarg na wybór firmy, która zajmie się wyciągnięciem barki z wody i przewiezie ją w miejsce składowania. Równocześnie Wody Polskie zapowiadają, że będą domagać się od właściciela łodzi zwrotu kosztów operacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro