Reklama
Reklama

Organizowali nielegalny hazard. Także w Wielkopolsce

fot. KAS
fot. KAS

Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła grupę zajmującą się organizacją nielegalnych gier hazardowych.

- Sprawe zainicjowała informacja o grupie osób urzadzajacych i zabezpieczajacych nielegalne gry na automatach hazardowych. Jak ustalono, jej członkowie zajmowali sie kompleksowa organizacja procederu, od organizacji lokali, poprzez dostarczanie urzadzen do gry, az po oraz obsługe finansowo - techniczna - wyjaśnia Krajowa Administracja Skarbowa.

Akcja funkcjonariuszy odbyła się w listopadzie i na początku grudnia. Przeszukano siedem lokalizacji. Nie tylko w Wielkopolsce, ale też na Mazowszu i Podlasiu. - W rezultacie działan ujawniono dokumentacje dotyczaca procederu nielegalnego urzadzania gier na automatach, w tym dokumentacje finansowa oraz umowy najmu. Ponadto zatrzymano telefony komórkowe, laptopy i klucze do automatów. Na poczet przyszłych sankcji zabezpieczono tez gotówke w kwocie 53.670 PLN, 1220 USD oraz 395 EUR - dodaje.

Działalność grupy miała doprowadzić Skarb Państwa do straty w wysokości 3 milionów złotych. Z ustaleń wynika, że proceder trwał co najmniej od 3 lat, a w jego wyniku wprowadzono na rynek około 100 automatów do gier.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro