Reklama
Reklama

Łatwiej trafić do ścieżki w koronach drzew. Stanął "ścieżkowskaz"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Ale nie tylko wskazuje drogę.

Ścieżka w koronach drzew powstała w lesie w sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego. O ile mieszkańcy okolicy nie mają problemu z jej zlokalizowaniem, to turyści mieli kłopot z dotarciem do celu. Miasto postanowiło więc ustawić nietypowy "ścieżkowskaz" w rejonie ulicy Krańcowej, który z jednej strony pokaże, w którą stronę trzeba iść do ścieżki, a z drugiej strony będzie hotelem dla owadów.

- Forma obiektu nawiązuje do konstrukcji ścieżki i wpasowuje się w trend upcyclingowy, ponieważ materiały zostały pozyskane częściowo z recyclingu. Dzięki użyciu drewna rzeźba harmonijnie wpisuje się w otulinę leśną - tłumaczy Łukasz Trusewicz, autor instalacji.

Ścieżkowskaz ma ponad 2 metry wysokości i jest najwyższym hotelem dla owadów w Poznaniu, a prawdopodobnie również w Polsce. - Miejsca takie stanowią doskonałe schronienie dla owadów zapylających, głównie pszczół. To także przestrzeń, w której mogą się rozmnażać - co w realny sposób wpływa na wzrost populacji tych pożytecznych zwierząt - podkreślają urzędnicy.

W sąsiedztwie ścieżki ustawiono też mniejsze tabliczki informacyjne, które ułatwiają poruszanie się w tym rejonie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro