Reklama
Reklama

1700 kontroli taksówek w Poznaniu. Uber i Bolt z największymi uchybieniami

fot. SM
fot. SM

Jak informuje straż miejska, to właśnie w "Uberach" i "Boltach" odnotowano największą liczbę nieprawidłowości.

- Kontrole taksówek osobowych mają na celu sprawdzenie legalności i rzetelności w zakresie świadczenia usług transportu ludności. Strażnik czynności kontrolne rozpoczyna od sprawdzenia oznakowania zewnętrznego pojazdu, a następnie uruchamia aplikację w smartphonie - po wczytaniu kodu QR i zalogowaniu się, otrzymuje informację o ewentualnych nieprawidłowościach - wyjaśnia straż miejska.

Czego mogą dotyczyć nieprawidłowości? Braku legalizacji licznika, badań lekarskich, przeglądu technicznego auta czy licencji do wykonywania zarobkowego przewozu osób. - Najczęściej strażnicy ujawniali braki w obowiązkowym oznakowaniu zewnętrznym pojazdów oraz naklejki z kodem QR. Z innych uchybień powtarzały się takie jak: brak cennika, aktualnej legalizacji licznika oraz uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie przepisów porządkowych związanych z przewozem taksówkami. Wszystkie czynności kontrolne strażnicy przeprowadzili na postojach dla TAXI - dodaje.

W trakcie 1700 kontroli, które odbyły się w tym roku w Poznaniu, ujawniono 378 uchybień. - Większość z nich, bo aż 214, dotyczyła pojazdów zamawianych poprzez aplikacje instalowane na smartfonch (Uber oraz Bolt) - podaje SM.

Najwięcej kontroli przeprowadzono na Jeżycach (436), Grunwaldzie (358) oraz Wildzie (350). To właśnie na Wildzie wykryto najwięcej nieprawidłowości - aż 285.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro