Reklama
Reklama

Fatalna sytuacja na rynku pracy w Poznaniu? Znacznie spadła liczba ofert

fot. Łukasz Stefanowski / archiwum
fot. Łukasz Stefanowski / archiwum

Grant Thornton we współpracy z firmą Element opracował raport "Rynek pracy w czasie Covid-19".

W ramach raportu przeanalizowane dane z 50 największych portali rekrutacyjnych w naszym kraju. Z opracowania wynika, że w listopadzie pojawiło się 195,3 tysiąca nowych ofert pracy. To o 45 tysięcy mniej niż w październiku, a także o blisko 72 tysiące mniej niż w listopadzie ubiegłego roku. Daje to spadek rok do roku na poziomie prawie 27%.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Zdaniem autorów raportu, coraz bardziej widać na rynku pracy wpływ drugiej fali pandemii. Niestety nie mamy dobrych informacji dla poznaniaków. W opracowaniu porównano sytuację w 10 największych polskich aglomeracjach. Wnioski nie napawają optymizmem. To w Poznaniu jest najgorzej. To u nas każdego miesiąca notowane są największe spadki nowych ofert w stosunku rok do roku. W listopadzie było ich zaledwie 1,4 tysiąca, a więc aż o 63% mniej niż w listopadzie 2019.

- W największych miastach Polski na 1 000 mieszkańców przypada średnio tylko 7,8 ofert pracy (wobec 9,4 miesiąc wcześniej i 11,8 rok temu). W listopadzie 2020 roku Kraków oferował średnio 12,6 ofert na każdy tysiąc osób. Najgorzej wypada Poznań, gdzie na tyle samo mieszkańców przypadają tylko 2,6 oferty pracy - można się dowiedzieć z raportu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro