Reklama
Reklama

Fatalna sytuacja na rynku pracy w Poznaniu? Znacznie spadła liczba ofert

fot. Łukasz Stefanowski / archiwum
fot. Łukasz Stefanowski / archiwum

Grant Thornton we współpracy z firmą Element opracował raport "Rynek pracy w czasie Covid-19".

W ramach raportu przeanalizowane dane z 50 największych portali rekrutacyjnych w naszym kraju. Z opracowania wynika, że w listopadzie pojawiło się 195,3 tysiąca nowych ofert pracy. To o 45 tysięcy mniej niż w październiku, a także o blisko 72 tysiące mniej niż w listopadzie ubiegłego roku. Daje to spadek rok do roku na poziomie prawie 27%.

Zdaniem autorów raportu, coraz bardziej widać na rynku pracy wpływ drugiej fali pandemii. Niestety nie mamy dobrych informacji dla poznaniaków. W opracowaniu porównano sytuację w 10 największych polskich aglomeracjach. Wnioski nie napawają optymizmem. To w Poznaniu jest najgorzej. To u nas każdego miesiąca notowane są największe spadki nowych ofert w stosunku rok do roku. W listopadzie było ich zaledwie 1,4 tysiąca, a więc aż o 63% mniej niż w listopadzie 2019.

- W największych miastach Polski na 1 000 mieszkańców przypada średnio tylko 7,8 ofert pracy (wobec 9,4 miesiąc wcześniej i 11,8 rok temu). W listopadzie 2020 roku Kraków oferował średnio 12,6 ofert na każdy tysiąc osób. Najgorzej wypada Poznań, gdzie na tyle samo mieszkańców przypadają tylko 2,6 oferty pracy - można się dowiedzieć z raportu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro