Reklama

Media: będzie zakaz przemieszczania się w sylwestra. Zamknięcie stoków i hoteli "niemal pewne"

fot. Pexels z Pixabay
fot. Pexels z Pixabay

W czwartek mamy poznać nowe obostrzenia.

Obecne ograniczenia miały obowiązywać do 27 grudnia, a dalsze kroki rząd uzależniał od liczby zakażeń. Ta spadła, mimo to zamiast luzować restrykcje władze planuja kolejne zakazy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak podaje Wirtualna Polska, można spodziewać się radykalnych decyzji dotyczących sylwestra. - Zakaz przemieszczania się w sylwestra ma dotyczyć podróży między miastami. Imprezę będzie można zorganizować w kameralnym gronie do 5 osób, najlepiej w gronie rodzinnym - powiedział portalowi informator z otoczenia Kancelarii Premiera.

31 grudnia jest jednak dniem pracującym, więc wiele osób będzie przemieszczać się pomiędzy domami i zakładami pracy. Złamanie zakazu podróży nie będzie więc karane, bo w praktyce byłoby to niemal niemożliwe do wyegzekwowania. - Co innego, jak policja natrafi na kilka, kilkanaście aut zaparkowanych pod domem podczas sylwestrowej nocy. Wtedy na pewno spotka się to z interwencją służb - stwierdził rozmówca Wirtualnej Polski.

Portal potwierdza również wcześniejsze doniesienia RMF FM o całkowitym zamknięciu od 28 grudnia hoteli i stoków narciarskich, określając tę decyzję jako "niemal pewną". Teoretycznie wyjazdy turystyczne są zakazane już teraz, w praktyce przepis ten jest martwy.

Na oficjalne potwierdzenie tych informacji trzeba poczekać do konferencji prasowej. Wcześniej zapowiadano ją na czwartek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro