Reklama
Reklama

Kolejny krok na drodze do budowy obwodnicy podpoznańskiej miejscowości

fot. GDDKiA

Chodzi o obwodnicę Strykowa w ciągu drogi krajowej nr 32.

- Złożyliśmy do Urzędu Miasta i Gminy Stęszew wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy miejscowości Strykowo. Decyzja ta zatwierdzi przebieg obwodnicy i pozwoli na ogłoszenie postępowania przetargowego na realizację inwestycji w systemie Projektuj i Buduj - informuje poznańska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - Planujemy, że postępowanie ogłosimy w połowie 2021 roku. Obwodnica Strykowa została ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 - dodaje.

Już przygotowano projekt koncepcyjny dla tej inwestycji. Zakończono także prace związane z wykonaniem badań geotechnicznych.

Strykowo znajduje się w pobliżu węzła trasy S5 Stęszew, a przez jego otwarcie znacznie zwiększyło się natężenie ruchu w miejscowości. - Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samej miejscowości. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu w szczególności pomiędzy Poznaniem, Grodziskiem Wielkopolskim czy też Wolsztynem. Droga ta stanowi ważne regionalne połączenie pomiędzy Poznaniem a Zieloną Górą - kończy GDDKiA.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro