Reklama
Reklama

Miasto uruchamia tymczasowy parking przy Arenie. Będzie dostępny 1,5 miesiąca

fot. ZDM
fot. ZDM

Parking zostanie otwarty w najbliższy piątek, 18 grudnia.

Na Łazarzu i Wildzie trwa komunikacyjna rewolucja związana z wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania. To oznacza likwidację części miejsc parkingowych przez konieczność dostosowania się do przepisów, a także okresowe wyłączanie z parkowania ulic, na których właśnie wprowadzane są zmiany.

- Kierowcy nie mają dostępu do danej ulicy przez parę dni. Jeśli nie przeparkują samochodu, muszą się liczyć z odholowaniem pojazdu i kosztami. Aby ułatwić mieszkańcom Łazarza funkcjonowanie podczas wdrażania strefy i umożliwić im pozostawianie auta w miejscu nieobjętym pracami, wyznaczony zostanie parking tymczasowy. Będzie zlokalizowany na utwardzonym terenie przy Arenie. Mieszkańcy Łazarz będą mieli do dyspozycji około 70 miejsc - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Wjazd i wyjazd zostanie zlokalizowany od strony ulicy Wyspiańskiego. Parking będzie działać od 18 grudnia do końca stycznia przyszłego roku. - Na taką lokalizację tymczasowego parkingu zgodzili się osiedlowi radni zaznaczając jednak, że teren wokół Areny to ważne miejsce rekreacji dla mieszkańców Łazarza, które może być przeznaczone na parking tylko w tej wyjątkowej sytuacji związanej z wdrażaniem strefy - dodaje.

Podobny tymczasowy parking ma być wyznaczony również na Wildzie. ZDM nie zdradza jednak obecnie, gdzie miałby być zlokalizowany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro