Reklama
Reklama

Wojewoda wielkopolski odwołany!

fot. WUW

Łukasz Mikołajczyk nie jest już wojewodą.

- Z dniem 15 grudnia 2020 r. premier Mateusz Morawiecki, na wniosek Mariusza Kamińskiego - ministra spraw wewnętrznych i administracji, odwołał Łukasza Mikołajczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego. Powodem złożenia wniosku o odwołanie była utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na Twitterze.

Łukasz Mikołajczyk wojewodą wielkopolskim został w listopadzie ubiegłego roku. Wcześniej był senatorem wybranym z list Prawa i Sprawiedliwości. Na stanowisku zastąpił Zbigniewa Hoffmanna, który został posłem PiS.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada wojewoda wydał decyzję w sprawie zamku w Stobnicy. Nie stwierdził w niej nieważności decyzji Starosty Obornickiego, który wydał pozwolenie na budowę obiektu z naruszeniem prawa. Kilka dni później Mariusz Kamiński zawnioskował o odwołanie wojewody. Tymczasem w piątek Prokurator Okręgowy w Poznaniu złożył odwołanie od decyzji Łukasza Mikołajczyka. Więcej TUTAJ.

Wojewoda wydał oświadczenie po decyzji premiera:

Ponad rok temu Premier Mateusz Morawiecki powierzył mi obowiązki Wojewody Wielkopolskiego. Dziś moja służba dobiega końca.

Był to czas pełen wyzwań. Nieprzewidywalny, wyjątkowy, trudny. Czas walki z pandemią Covid-19 oraz wielu inicjatyw i projektów na rzecz Wielkopolski. To także czas budowania dialogu, pokonywania różnic i wypracowywania kompromisów. Co dzień starałem się czynić wszystko, by wzajemny szacunek, dobro publiczne i bezpieczeństwo były podstawą współpracy z każdym, z kim przez ostatni rok było dane mi się spotkać. Dziś kończę służbę Wielkopolsce z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.

Za dotychczasową współpracę serdecznie dziękuję Premierowi, Ministrom, Parlamentarzystom i Samorządowcom z Wielkopolski, pracownikom Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, całej administracji zespolonej oraz wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować. Doświadczenie tych relacji było dla mnie niezwykle wartościowe i jestem pewien, że pozwoli zbudować fundamenty pod moje dalsze działania w służbie Rzeczypospolitej.

Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i rządowi Zjednoczonej Prawicy życzę wytrwałości i dalszej realizacji działań, których celem jest dobro naszej Ojczyzny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
4.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro