Reklama
Reklama

Kolejne ogniska ptasiej grypy w Wielkopolsce

fot. archiwum WTK

Niestety do uśmiercenia są tysiące ptaków.

W poniedziałek Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach potwierdził ptasią grypę w trzech kolejnych lokalizacjach na terenie naszego województwa. W miejscowości Reklinek na terenie powiatu wolsztyńskiego do utylizacji przeznaczono ponad 12,5 tysiąca indyków rzeźnych. W miejscowości Wielichowo-Wieś na terenie powiatu grodziskiego do uśmiercenia przeznaczono blisko 200 tysięcy kur niosek. Kolejne ognisko potwierdzono w miejscowości Tarnawa, także w powiecie grodziskim. Tam uśmiercić trzeba prawie 33 tysiące indyków rzeźnych.

To niestety nie koniec. We wtorek PIW w Puławach potwierdził kolejne ognisko ptasiej grypy w powiecie wolsztyńskim. Tym razem w Chobienicach, w gospodarstwie, w którym utrzymywano prawie 30,5 tysiąca indyków rzeźnych.

- Służby weterynaryjne wdrożyły wszystkie procedury zwalczania choroby przewidziane w przypadku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków u drobiu, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 grudnia 2007 r. w sprawie zwalczania grypy ptaków - zapewnia Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu.

W tym roku w naszym województwie wykryto 17 ognisk ptasiej grypy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro