Reklama
Reklama

Rząd rozważa ostrzejsze obostrzenia. Chodzi o handel i hotele

fot. Sofie Zborilova z Pixabay

Wszystko wskazuje na to, że osoby liczące na stopniowe łagodzenie obostrzeń czeka rozczarowanie.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki opowiadał przede wszystkim o Narodowej Strategii Szczepień. Wspomniał jednak również, że wiele europejskich państw, w obawie przed trzecią falą, zaostrza obostrzenia. Szef rządu unikał jednoznacznych deklaracji, zasygnalizował jednak już czwartkowe wystąpienie ministra zdrowia, podczas którego mają być przekazane kolejne informacje.

Jak podaje RMF FM, rząd rozważa zaostrzenie obostrzeń. "Na tapecie" znalazły się hotele i handel. Politycy chcą, żeby Polacy byli zdrowi, co pozwoli na szybkie przeprowadzenie masowych szczepień przeciwko koronawirusowi. W tym celu, podobnie jak w Holandii czy Niemczech, wykorzystane zostaną dodatkowe zakazy.

Rząd chce ograniczyć wyjazdy na wczasy pod przykrywką podróży służbowych. Opcje to zakaz takich wyjazdów lub całkowite zamknięcie hoteli.

Ponadto po świętach możliwe są kolejne ograniczenia w działalności sklepów.

W poniedziałek minister Adam Niedzielski przyznał, że będzie rekomendować przedłużenie obecnych obostrzeń co najmniej do 17 stycznia. Z kolei zgodnie z listopadowymi deklaracjami premiera powinny one być wkrótce poluzowane.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro