Reklama
Reklama

Nowe parkingi Park & Ride otworzą dopiero wiosną

Parking przy rondzie Starołęka | fot. WTK
Parking przy rondzie Starołęka | fot. WTK

Ten przy ulicy Św. Michała wizualnie jest gotowy już od tygodni.

Już w lipcu na nowym parkingu przy ulicy Świętego Michała zakończono zasadnicze prace budowlane. Nie można go było jednak otworzyć, bo urządzenia nie były podłączone do prądu. Dziś podłączone są, ale wciąż z parkingu nie mogą korzystać kierowcy. Powód? Konieczne przetestowanie systemu informatycznego, który odpowiada za system parkingów Park & Ride w mieście i jest zintegrowany z systemem ZTM. W listopadzie pisaliśmy, że parking ma zostać oddany do użytku najpóźniej na koniec lutego przyszłego roku.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Prace cały czas są prowadzone na nowych parkingach przy ulicach Starołęckiej (rejon ronda Starołęka) oraz Biskupińskiej (w pobliżu stacji kolejowej). Na pierwszym zaparkuje 57 samochodów, a na drugim 50. W październiku Poznańskie Inwestycje Miejskie podawały, że kierowcy wjadą tu najpóźniej na przełomie stycznia i lutego 2021 roku.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania zapowiada, że to nie koniec takich inwestycji. W 2021 roku miasto chce projektować parking Park & Ride na Górczynie, a kolejny powstanie w ramach budowy węzła Grunwaldzka / Plewiska.

Ale kiedy otwarte zostaną te, które już są niemal gotowe? Jak ustaliła Telewizja WTK, z najnowszych informacji wynika, że wszystkie trzy parkingi (jest to jedna inwestycja) powinny zostać otwarte pod koniec marca przyszłego roku, a więc dopiero wiosną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
61.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro