Reklama
Reklama

Nowe parkingi Park & Ride otworzą dopiero wiosną

Parking przy rondzie Starołęka | fot. WTK
Parking przy rondzie Starołęka | fot. WTK

Ten przy ulicy Św. Michała wizualnie jest gotowy już od tygodni.

Już w lipcu na nowym parkingu przy ulicy Świętego Michała zakończono zasadnicze prace budowlane. Nie można go było jednak otworzyć, bo urządzenia nie były podłączone do prądu. Dziś podłączone są, ale wciąż z parkingu nie mogą korzystać kierowcy. Powód? Konieczne przetestowanie systemu informatycznego, który odpowiada za system parkingów Park & Ride w mieście i jest zintegrowany z systemem ZTM. W listopadzie pisaliśmy, że parking ma zostać oddany do użytku najpóźniej na koniec lutego przyszłego roku.

Prace cały czas są prowadzone na nowych parkingach przy ulicach Starołęckiej (rejon ronda Starołęka) oraz Biskupińskiej (w pobliżu stacji kolejowej). Na pierwszym zaparkuje 57 samochodów, a na drugim 50. W październiku Poznańskie Inwestycje Miejskie podawały, że kierowcy wjadą tu najpóźniej na przełomie stycznia i lutego 2021 roku.

Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania zapowiada, że to nie koniec takich inwestycji. W 2021 roku miasto chce projektować parking Park & Ride na Górczynie, a kolejny powstanie w ramach budowy węzła Grunwaldzka / Plewiska.

Ale kiedy otwarte zostaną te, które już są niemal gotowe? Jak ustaliła Telewizja WTK, z najnowszych informacji wynika, że wszystkie trzy parkingi (jest to jedna inwestycja) powinny zostać otwarte pod koniec marca przyszłego roku, a więc dopiero wiosną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro