Reklama
Reklama

Kolejne dzieci z zespołem pocovidowym trafiają do poznańskiego szpitala. Nastolatek w ciężkim stanie

fot. archiwum
fot. archiwum

Większość z nich zakażenie przeszła bezobjawowo.

Jak podaje Radio Poznań, do poznańskiego szpitala dziecięcego przy ulicy Krysiewicza trafiło dotąd siedmioro dzieci z zespołem pocovidowym. W najpoważniejszym stanie był 15-latek z Gorzowa Wielkopolskiego. Chłopiec był w ciężkim stanie, a dodatkowo pojawiła się ciężka niewydolność serca. Zdecydowano się na przeniesienie pacjenta do Klinki Kardiologii przy ulicy Szpitalnej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Większość dzieci z zespołem pocovidowym, które trafiły do poznańskiego szpitala dziecięcego, nawet nie wiedziała, że była zakażona koronawirusem. Potwierdzono to przez wykonanie testów na przeciwciała.

Jak objawia się zespół pocovidowy? Rodziców powinny zaniepokoić bóle brzucha, głowy, a także wysoka temperatura u dziecka. Pojawiają się także zapalenie płuc, wysypka czy zapalenie spojówek. Objawy, których może być znacznie więcej, występują kilka tygodni po zakażeniu koronawirusem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpiecznie na drogach! IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
31.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro