Reklama
Reklama

Więźniowie własnoręcznie zrobili ozdoby świąteczne, które licytowane będą na rzecz budowy hospicjum

fot. Zakład Karny W Rawiczu / FB

W pomaganie po raz kolejny więźniowie z Rawicza.

Własnoręcznie wykonane przez osadzonych ozdoby świąteczne, zegary, figurki gipsowe i lampiony przekazali po raz kolejny funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Rawiczu na rzecz "Fundacji Hospicjum Głogowskie".

Pomaganie wchodzi w krew i uzależnia -
czytamy na profilu na portali społecznościowym Zakładu Karnego w Rawiczu. Aktualnie na rzecz Fundacji do zlicytowania przekazano ponad 500 figurek. Zachwyca nie tylko ilość przekazanych przedmiotów, ale także ich estetyka i staranność wykonania. Świadomość jak wiele godzin zajęło przygotowanie tych małych arcydzieł sztuki uświadamia, jak głęboko w człowieku tkwi potrzeba pomagania innym. Pomaganie jest wpisane w naturę każdego człowieka, jest potrzebą taką samą jak wszelkie inne. Trzeba tylko umieć ją rozbudzić - dodają pracownicy Zakładu.

Własnoręcznie robione ozdoby, które trafiły do Fundacji Hospicjum Głogowskie, zostaną zlicytowane, a dochód z ich sprzedaży wesprze budowę hospicjum.

Był to element realizowanych u nas programów resocjalizacyjnych. Nasza praca polega na tym, by zmienić sposób myślenia osób osadzonych, angażować ich w różne prace, w tym także w działalność charytatywną. Nasze doświadczenie wskazuje, że w każdym drzemie potrzeba pomagania innym, potrzeba bycia potrzebnym - mówiła w rozmowie z PAP kpt. Ewa Szulc, rzeczniczka dyrektora Zakładu Karnego w Rawiczu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
2.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro