Reklama
Reklama

Nowości ZTM. Między innymi w gablotach przystankowych oraz w pojazdach

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jakub Walczak, archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jakub Walczak, archiwum

W celu podwyższenia standardu informacji pasażerskiej znajdującej się w gablotach na przystankach Zarząd Transportu Miejskiego opracował nowe wzory graficzne. Wymiana starych już się rozpoczęła.

Formatki informacyjne mają zaktualizowane treści, a także tłumaczenia na języki angielski i ukraiński. Wymiana informacji już się rozpoczęła i potrwa do polowy 2021r.
Z uwagi na stopniowo pogarszającą się jakość materiałów eksponowanych obecnie w gablotach, zaplanowano ich sukcesywną wymianę co jednocześnie stworzyło możliwość wprowadzenia nowych wzorów graficznych, aktualizacji treści oraz dodania tłumaczeń w języku angielskim i ukraińskim - przekazuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.


Nowe wzory informacji (format A5) dotyczą następujących informacji znajdujących się w gablotach przystankowych: "Serwis Informacji Pasażerskie"j, "Obszar monitorowany" czy "Zakaz palenia".

Przy okazji opracowano nową informację "Przystanek podwójny". Przypomnijmy, że na tego typu przystankach mogą się zatrzymać dwa pojazdy jednocześnie (jeden za drugim). W takiej sytuacji, po zakończeniu wymiany pasażerskiej w tramwaju/autobusie, który stoi jako drugi w kolejności, nie zatrzymuje się on ponownie po odjeździe pierwszego pojazdu. Wymiana informacji na przystankach znajdujących się na terenie Poznania już się rozpoczęła i będzie prowadzona systematycznie do połowy 2021 roku - tłumaczy Trzebiatowski.

Ponadto do pojazdów na liniach podmiejskich przygotowano dodatkową naklejkę informującą o różnorodnych możliwościach korzystania z oferty biletowej ZTM.
Na naklejce przedstawiono najkorzystniejsze i najwygodniejsze dla pasażerów oferty biletowe w taryfie ZTM, takie jak np. tPortmonetka na karcie PEKA. Warto przypomnieć, że kasując z tPortmometki płacimy tylko i wyłącznie za przejechane przystanki, bez względu na czas podróży. Wystarczy przyłożyć kartę PEKA do czytnika po wejściu i przed opuszczeniem tramwaju lub autobusu - informuje rzecznik ZTM.

Informacja trafi do pojazdów na liniach podmiejskich, gdzie z uwagi na Covid-19 zawieszono możliwość sprzedaż biletów u kierowców na liniach dziennych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro