Reklama
Reklama

Miała dopłacić 50 gr "za przesyłkę", z jej konta zniknęło ponad 4000 zł

fot. policja

Mieszkanka gminy Witkowo padła ofiarą oszustwa.

Policjanci z Gniezna przyznają, że w ostatnim czasie oszuści coraz częściej podają się za firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której klient ma dokonać "dopłaty do paczki". Przeważnie to kwota około 1 złotego.

Nie jest to metoda nowa, bo ostrzegamy przed nią od miesięcy, ale wciąż są ludzie, którzy dają się nabrać i tracą spore pieniądze. - W wiadomości podany jest link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta takie jak login czy hasło i umożliwia tym samym przechwycenie tych danych przez oszustów. Ktoś, kto często otrzymuje paczki, jest łatwym celem dla przestępców, zwłaszcza jeśli oczekuje akurat na przesyłkę - podkreślają policjanci z Gniezna.

W ostatnich dniach do oszustwa doszło na terenie gminy Witkowo. Mieszkanka gminy otrzymała SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki w wysokości 50 groszy. - Kobieta kliknęła w link dołączony do feralnej wiadomości, po czym przelała "brakującą kwotę". Jak się później okazało, z jej konta zamiast 50 groszy, zniknęło ponad 4 tysiące złotych - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na ulicach miejscami może być ślisko!
5℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
24.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro