Reklama
Reklama

MTP: rusza budowa parkingu podziemnego. Będzie też plac i łącznik dwóch ulic

fot. MTP
fot. MTP

Inwestycja rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 roku, a więc już za kilka tygodni.

Właśnie rozstrzygnięto przetarg na wybór wykonawcy prac. Podziemny parking zostanie zlokalizowany na terenie MTP, a wjazd do niego znajdować się będzie od ulicy Głogowskiej, w miejscu dawnej restauracji Adria. - Będzie miał trzy poziomy. Pomieści 652 samochody, zagwarantuje także przestrzeń dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażony w stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Posiadać będzie również własny zbiornik retencyjny, z którego rozprowadzana będzie woda do nawadniania okalających terenów zielonych - informują Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Choć parking powstaje głównie z myślą o uczestnikach imprez targowych, będzie tak duży, że skorzystają z niego również okoliczni mieszkańcy.

- Nad podziemnym parkingiem pojawi się nowa przestrzeń, która zostanie oddana mieszkańcom i turystom. Między pawilonami 1, 2 i 12, powstanie m.in. estetyczny, otoczony zielenią plac z miejscami do rekreacji i wypoczynku. Pomieści on ponad 10 tysięcy osób i doskonale sprawdzi się jako miejsce plenerowych wydarzeń kulturalnych, koncertów i eventów. W jego obrębie otwarte zostaną liczne restauracje i kawiarnie - zapowiadają MTP.

To nie wszystko. Targi otworzą się na mieszkańców poprzez udostępnienie im przejścia między ulicami Głogowską i Śniadeckich. - Prace związane z przebudową placu i stworzeniem strefy kultury będą kosztowały blisko 39 mln zł i będą toczyć się równolegle z budową parkingu. Cała inwestycja ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro