Reklama

MTP: rusza budowa parkingu podziemnego. Będzie też plac i łącznik dwóch ulic

fot. MTP
fot. MTP

Inwestycja rozpocznie się w pierwszym kwartale 2021 roku, a więc już za kilka tygodni.

Właśnie rozstrzygnięto przetarg na wybór wykonawcy prac. Podziemny parking zostanie zlokalizowany na terenie MTP, a wjazd do niego znajdować się będzie od ulicy Głogowskiej, w miejscu dawnej restauracji Adria. - Będzie miał trzy poziomy. Pomieści 652 samochody, zagwarantuje także przestrzeń dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażony w stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Posiadać będzie również własny zbiornik retencyjny, z którego rozprowadzana będzie woda do nawadniania okalających terenów zielonych - informują Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Choć parking powstaje głównie z myślą o uczestnikach imprez targowych, będzie tak duży, że skorzystają z niego również okoliczni mieszkańcy.

- Nad podziemnym parkingiem pojawi się nowa przestrzeń, która zostanie oddana mieszkańcom i turystom. Między pawilonami 1, 2 i 12, powstanie m.in. estetyczny, otoczony zielenią plac z miejscami do rekreacji i wypoczynku. Pomieści on ponad 10 tysięcy osób i doskonale sprawdzi się jako miejsce plenerowych wydarzeń kulturalnych, koncertów i eventów. W jego obrębie otwarte zostaną liczne restauracje i kawiarnie - zapowiadają MTP.

To nie wszystko. Targi otworzą się na mieszkańców poprzez udostępnienie im przejścia między ulicami Głogowską i Śniadeckich. - Prace związane z przebudową placu i stworzeniem strefy kultury będą kosztowały blisko 39 mln zł i będą toczyć się równolegle z budową parkingu. Cała inwestycja ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro