Reklama
Reklama

Zamek w Stobnicy wciąż powstaje. Mieszkańcy okolicy dumni z inwestycji

Dziś zamek już tak nie wygląda. W połowie pokryty jest elewacją, która ma mu nadać średniowieczny charakter | fot. Śladami PRL / YouTube
Dziś zamek już tak nie wygląda. W połowie pokryty jest elewacją, która ma mu nadać średniowieczny charakter | fot. Śladami PRL / YouTube

Choć awantura o pozwolenie na budowę kontrowersyjnego obiektu trwa, nie przeszkadza to w kontynuowaniu prac.

O sprawie pisze portal money.pl. Zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego, zamek powstający w Stobnicy na granicy Puszczy Noteckiej może zostać ukończony. Łukasz Mikołajczyk może przez swoją decyzję stracić stanowisko, bo jego odwołania domaga się Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński. Co ciekawe, w obronie wojewody z PiS stanęli samorządowcy, także ci z opozycji. W tym prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Sprawa wciąż jest w toku, podobnie jak budowa zamku.

Dziennikarze money.pl wybrali się do Stobnicy. Jak opisują, teren inwestycji jest otoczony szczelnym płotem z drutem kolczastym. Konstrukcja budynku jest gotowa, a obecnie trwa układanie elewacji - mniej więcej 50% prac w tym zakresie już wykonano. Zdaniem mieszkańców wsi obiekt powinien być gotowy za 2-3 lata. Od robotników czy ochroniarza nie można się niczego dowiedzieć, bo odmawiają rozmowy.

Mieszkańcy Stobnicy i okolicy chętnie opowiadają o inwestycji. Mają być dumni z tego, że to właśnie u nich powstaje zamek i liczą, że dzięki niemu pojawią się tutaj zamożni goście, a być może nawet kolejne duże inwestycje. Inni zakładają, że taki zamek to z pewnością sporo turystów.

Przypomnijmy, że zamek powstaje od 5 lat. Ma 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 mieszkań. Inwestorem jest spółka D.J.T. z Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro