Reklama

Koronawirus. Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego wspierają Sanepid

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Urzędnicy prowadzą wywiady telefoniczne z zakażonymi.

Od początku grudnia br. na mocy porozumienia pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim a Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Poznaniu 22 pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wspiera służby sanitarno-epidemiologiczne w obowiązkach związanych z pandemią koronawirusa, prowadząc wywiady telefoniczne z osobami zakażonymi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W ostatnich dniach listopada br. pracownicy Urzędu odbyli szkolenie, w trakcie którego zapoznali się z procedurami przekazywania i zbierania informacji od osób, mających pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa lub mieli kontakt z takimi osobami - tłumaczy Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego. Dzięki temu przygotowani zostali do prowadzenia wspomnianych wywiadów w imieniu PSSE w Poznaniu. Udzielone wsparcie pozwoli na szybszą obsługę osób podlegających kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro