Reklama
Reklama

Betlejem Poznańskie trzecim najlepszym jarmarkiem świątecznym w Europie!

fot. Maciej Walich / archiwum
fot. Maciej Walich / archiwum

Są wyniki tegorocznego głosowania w plebiscycie European Best Destinations.

Choć w tym roku ze względu na pandemię Betlejem Poznańskie się nie odbywa, impreza brała udział w głosowaniu organizowanym przez European Best Destinations - organizację promującą kulturę i turystykę w Europie. W ubiegłym roku poznański jarmark zajął szóstą lokatę, a w tym roku uplasował się na podium - dokładnie na trzecim miejscu. Co to oznacza? W przyszłym roku wydarzenie z pewnością będzie się cieszyć jeszcze większym zainteresowaniem niż zwykle!

Kto wygrał? Najwiecej głosów uzyskał jarmark w szwajcarskim Basel. Uzyskał 14,2 tysiąca głosów ze 101 tysięcy oddanych. W przyszłym roku będzie się odbywać od 25 listopada do 23 grudnia. Drugie miejsce należy do węgierskiego Budapesztu (10,4 tysiąca głosów).Tu przyszłoroczny jarmark zaplanowano w dniach 19 listopada - 2 stycznia. Trzeci jest Poznań, w którym przyszłoroczne Betlejem Poznańskie jest planowane na dni 27 listopada - 23 grudnia. Nasz jarmark dostał nieco ponad 9 tysięcy głosów.

- To ulubiony jarmark świąteczny w Polsce, a Poznań jest najlepszym świątecznym city breakiem w Europie. Poznański jarmark świąteczny zabierze was w magiczną zimową krainę lodu, płatków śniegu i świątecznych atrakcji. A wszystko to dzięki oryginalnemu usytuowaniu na Starym Rynku i Placu Wolności - czytamy na stronie plebiscytu. Wskazano na możliwość znalezienia tu świątecznych prezentów, spróbowania zimowych przysmaków czy oglądania miasta z perspektywy diabelskiego młyna. Nie zapomniano też o corocznym Festiwalu Rzeźby Lodowej.

Za Poznaniem uplasowały się m.in. Wiedeń, Bruksela, Trier, Drezno, Manchester, Wilno, czy Praga.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro