Reklama
Reklama

Elewacja kolejnego budynku oświatowego odzyskała dawny blask

fot. PIM
fot. PIM

Zakończył się pierwszy etap renowacji fasady budynku głównego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych przy ul. Berwińskiego.

Dawny blask odzyskała południowa fasada i ogrodzenie. - W trakcie robót prowadzonych od sierpnia ceglana elewacja została oczyszczona i uzupełniona. Naprawiono rysy i pęknięcia muru, a zniszczone cegły wymieniono z zachowaniem spójności kolorystycznej. Odnowiono i wzmocniono również części otynkowane, które pomalowano na kolor najbliższy pierwotnemu - relacjonował Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Zabiegom konserwatorskim i rekonstrukcyjnym poddano także dekoracje architektoniczne: parapety i gzymsy. Przeprowadzono konserwację elementów stalowych i m.in. wymianę rynien.

Remont południowej fasady i ogrodzenia to pierwszy etap odnawiania elewacji kompleksu oświatowego zbudowanego na Łazarzu początku XX wieku. W jego skład - oprócz głównego gmachu szkoły - wchodzi również budynek sali gimnastycznej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
40.83 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro